Praca w Lidlu

Oferty pracy

Nie znaleziono ofert pracy

 
  dostępnych ofert pracy » Pokaż wszystkie oferty pracy Szukaj

JEDNO WIEM NA PEWNO:
GDY LIDL SIĘ CZEGOŚ PODEJMUJE,
ROBI TO PROFESJONALNIE.

GRZEGORZ, MANAGER SKLEPU

avatar1

Jak to się zaczęło?

Początki naszej działalności są ściśle związane z losami rodziny Schwarzów. To właśnie ona w pierwszej połowie XX w. założyła w niemieckim Heilbronn hurtownię owoców egzotycznych i artykułów kolonialnych. W 1930 r. do rodzinnego biznesu dołączył Josef Schwarz. Wkład Josefa w firmę był ogromny – dzięki niemu przedsiębiorstwo powiększyło swój asortyment i stało się hurtownią artykułów spożywczych. Zmieniła się również nazwa firmy – dotychczasową Südfrüchte Großhandlung Lidl & Co zastąpiła Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel.

Pierwsze sklepy Lidl
Firma przez wiele lat funkcjonowała na lokalnym rynku jako hurtownia, a jej właściciele nie myśleli o handlu detalicznym. Zmiany przyszły w latach 60. XX w. Schwarzowie postawili na nowe kierunki rozwoju przedsiębiorstwa, a ich efektem było otwarcie w Backnang pierwszego detalicznego sklepu wielkopowierzchniowego pod nazwą Handelshof. Prawdziwym przełomem okazał się jednak początek lat 70. Właśnie wtedy w działalność firmy zaangażował się syn Josefa Schwarza – Dieter i już w 1973 r. otworzył pierwszy sklep pod nazwą Lidl. Kolejne lata stały się czasem niezwykłego rozwoju. Lidl powiększył swój asortyment o artykuły codziennej potrzeby i stał się jedną z czołowych niemieckich marek. W 1977 r. sieć składała się z 33 placówek. W latach 80. Lidl miał w Niemczech już 300 sklepów zatrudniających kilka tysięcy osób!  

Międzynarodowy rozwój
Dziś Lidl to wyjątkowa sieć, ceniona niemal w całej Europie. Jej międzynarodowy rozwój rozpoczął się w 1990 r. i… trwa do dziś! Pierwsze zagraniczne sklepy marki Lidl otworzono we Francji. Potem przyszedł czas na Wielką Brytanię i inne kraje europejskie, w tym Polskę, w której marka obecna jest od  2002 r. Obecnie Lidl posiada ponad 600 sklepów w Polsce i ponad 10 000 w 28 innych krajach. Od samego początku stawia na prostotę działania, wysoką jakość oferowanych produktów, zorientowanie na Klienta i dobór jak najlepszych Pracowników. Jesteśmy przekonani, że właśnie te elementy czynią z nas lidera rynku i sprawiają, że jesteśmy naprawdę dumni ze swojej historii!