Praca w Lidlu

Oferty pracy

Nie znaleziono ofert pracy

 
  dostępnych ofert pracy » Pokaż wszystkie oferty pracy Szukaj

LUDZIE TWORZĄ LIDLA
I TO ONI BUDUJĄ TAK FANTASTYCZNĄ
ATMOSFERĘ PRACY.

WIWIANA, KIER. SEKCJI W DZIALE KADR I PŁAC

avatar1

Gdzie mogę znaleźć informacje o aktualnych ofertach pracy?

Informacje o aktualnych ofertach pracy znajdziesz na naszej stronie Kariera.

Jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie Lidl?

Każdy proces rekrutacji rozpoczyna się od przesłania przez Ciebie dokumentów aplikacyjnych przy użyciu naszego systemu rekrutacyjnego lub na nasz adres mailowy. Po ich analizie, kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu umówienia się na rozmowę rekrutacyjną lub spotkanie Assessment Center. Po pozytywnym przejściu tego etapu, podejmowana jest decyzja o zatrudnieniu wybranego kandydata.

Nie znalazłam interesującej mnie oferty pracy. Czy mogę zostawić Państwu moje CV?

Oczywiście. Wyślij nam swoje CV, zaznaczając sklep lub stanowisko i miejsce pracy, który Cię interesuje.

Widziałem plakat informujący o poszukiwaniu pracownika sklepu. Czy mogę złożyć CV bezpośrednio w sklepie?

Każda z naszych ofert pracy znajduje się na naszej stronie internetowej Kariera. Zachęcamy do aplikowania w ten sposób, gdyż masz pewność, że Twoja aplikacja od razu do nas dotrze. Jeśli jednak nie masz możliwości złożenia swoich dokumentów w ten sposób, zostaw swoje CV u kierownika wybranego sklepu.

Jakie umiejętności są potrzebne, aby aplikować do Lidla?

Umiejętności potrzebne do podjęcia pracy w firmie Lidl zależą od stanowiska, na które aplikujesz. W każdym publikowanym przez nas ogłoszeniu znajduje się informacja o oczekiwaniach w stosunku do kandydata. Nasza aktualne ogłoszenia znajdziesz tutaj.

Wysłałem swoją aplikację do firmy Lidl. Czy otrzymam również odpowiedź, gdy będzie ona negatywna?

Każda osoba, która przesłała do nas aplikację, zostanie poinformowana o swoim udziale w kolejnych etapach procesu rekrutacyjnego.

Chciałbym pracować w firmie Lidl. W jakich obszarach mogę się rozwijać?

Dynamiczny rozwój naszej sieci stwarza możliwość kariery w wielu obszarach.
W przypadku zainteresowania pracą w strukturach sprzedaży, istnieje możliwość podjęcia pracy w jednym z naszych sklepów znajdujących się na terenie całego kraju. Tutaj możesz sprawdzić czy znajdujemy się w Twoim mieście http://www.lidl.pl/pl/znajdz-sklep.htm.
W Centrali firmy mieszczącej się w Jankowicach koło Poznania zatrudniamy specjalistów i menedżerów odpowiedzialnych m.in. za zakupy, sprzedaż, organizację, ekspansję i administrację.
Na terenie Polski posiadamy także 10 Biur Ekspansji i 9 Centrów Dystrybucyjnych.

Jakie dodatkowe benefity oferuje firma Lidl?

Firma Lidl oferuje swoim pracownikom bezpłatną, prywatną opiekę medyczną oraz kartę Multisport i daje możliwość objęcia nimi swoich najbliższych na preferencyjnych warunkach. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowego pakietu ubezpieczenia grupowego. W okresie świątecznym pracownicy otrzymują bony. Dla pracowników, którzy mają dzieci, firma przewidziała paczki świąteczne i wyprawki dla pierwszoklasistów.

Czy oferowane przez firmę staże są płatne?

Tak, zatrudnionym stażystom oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 3000 zł.

Studiuję / kończę studia. Czy mam możliwość podjąć pracę w firmie Lidl?

Tak, osoby studiujące oraz absolwentów zapraszamy do udziału w naszym programie stażowym „Rozwiń z nami skrzydła”, udziału w konkursie „Grasz o staż” bądź do aplikowania do naszego 2-letniego Międzynarodowego Programu Rozwoju Kadry Menadżerskiej. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy niepowodzenie podczas przebiegu procesu rekrutacyjnego zamyka mi drogę kariery w firmie Lidl?

Nie, do procesu rekrutacyjnego można podchodzić więcej niż jeden raz. Wierzymy, że ludzie się rozwijają i podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu będą mogli spełnić stawiane przez nas wymagania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami.

Jak mogę zwiększyć swoje szanse podczas rekrutacji?

Zacznij od starannego przygotowania swojego CV. Podczas wymieniania swoich dotychczasowych miejsc pracy, napisz nam czym się zajmowałaś i jakie były Twoje największe osiągnięcia. Dzięki temu będziemy mogli Cię lepiej poznać. Przed spotkaniem rekrutacyjnym zapoznaj się ponownie z ofertą, na którą aplikowałeś. Przygotuj się do spotkania, uważnie słuchaj pytań i odpowiadaj na nie szczegółowo i konkretnie. I pamiętaj, aby się nie stresować. Spotkanie rekrutacyjne jest po to, abyśmy mogli Cię lepiej poznać.

Proces rekrutacji przewiduje udział w video rozmowie. Czym jest video rozmowa?

W celu ułatwienia oraz przyspieszenia procesu rekrutacji, już na wstępnym etapie rekrutacji, oferujemy udział w video rozmowie. Video rozmowa zastępuje tradycyjne narzędzia rekrutacyjne (wywiad telefoniczny i spotkanie rekrutacyjne). Polega na nagraniu odpowiedzi na kilka pytań dotyczących kompetencji wymaganych na stanowisko na które aplikujesz.
Udział w video rozmowie jest dobrowolny. Alternatywą do video rozmowy jest wywiad telefoniczny oraz spotkanie rekrutacyjne.
Sam decydujesz o tym kiedy i gdzie realizujesz video rozmowę. Możesz zrealizować ją w dowolnym dla Ciebie czasie i miejscu. Pozwala na zaprezentowanie swojej osoby  bez konieczności przyjazdu do siedziby naszej firmy lub ustalania terminu rozmowy.
Realizacja video rozmowy jest prosta, potrzebujesz jedynie urządzenie (komputer, laptop) z dostępem do Internetu oraz kamerą.
W związku z tym, że pytania na które udzielisz odpowiedzi podczas video rozmowy stanowią własność intelektualną firmy Lidl Polska, po przesłaniu nagrania nie będziesz miał możliwości otrzymania go bądź zapisania.
Nagrania video rozmowy będą służyły wyłącznie celom rekrutacyjnym i zostaną usunięte niezwłocznie po zakończeniu procesu rekrutacji.